تورهای داخلی

گردشگری ماسال

شهرستان ماسال یکی از زیباترین جاهای دیدنی کشورمان که درغرب استان گیلان قرار دارد، این شهر حدود ۶۳۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و بعد از رودبار دومین شهرستان مرتفع استان گیلان بشمار می رود، این شهرستان از دو بخش ماسال و شاندرمن تشکیل شده است، شهرستان ماسال یکی از مقاصد گردشگری در شمال کشور که جاذبه های گردشگری زیادی همچون آبشارهای بلند، جنگل‌های سرسبز، رودخانه ‌های پر آب، مراتع سرسبز، جاذبه‌های تاریخی و ییلاقات خوش آب و هوا با کلبه‌ های چوبی رنگارنگ، که طرفداران طبیعت گر زیادی رابه سوی خود می کشاند. در ادامه با آس تور همراه باشید تا با جاذبه های ماسال آشنا شوید.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

جاهای دیدنی ماسال و رویارویی با اقیانوس ابرها

اگر در گرمای تابستان هوس هوایی با نسیم ملایم خنک و هندوانه ای کردید،ماسال بهترین انتخاب است، این شهر رویایی ترین ییلاق هارا دارد که از جاهای دیدنی گیلان محسوب می شود، آب و هوایی تمیز با فضایی مه آلود و ابرهای متراکم،آرامشی مطلق،دشت هایی سرسبز و آبشارهایی که دارد از شگفتی های این شهر است.

معروف‌ترین جاذبه های گردشگری ماسال,جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال

طبیعت گردی

گردشگران ماسال را به ییلاق اولسبلنگاه می شناسند که این ییلاق همانند نگینی مابین ییلاق های ماسال است.پیشنهاد می کنیم حتما به این ییلاق زیبا سر بزنید.

ییلاق اولسبلنگاه

اولسبلنگاه نام روستایی ییلاقی است و یکی از جاهای دیدنی ماسال است که درمیان ارتفاعات کوه های تالش جای گرفته است،مناظر اولسبلنگاه مناظری بی نظیر و چشم نوازی برای تماشا دارد.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

ییلاق سوئه چاله

ییلاق سوئه‌ چاله بعد از اولسبلنگاه، جزو معروف‌ترین جاذبه های گردشگری ماسال است، این ییلاق آب و هوای خنکی دارد حداقل 12 درجه خنک تر از جاهای دیگر می باشد، سوئه چاله به زبان محلی به معنی جایی است که در آن گیاهان خنجری و گلپر می روید. یکی از نمادهای این ییلاق خانه های رنگی رنگی آن است که در زمان غروب فضایی دلنشین و لذت بخش ایجاد می کند که برای عکاسی بسیار عالی است.

ییلاق خان بند

اگر اهل پیاده روی و کوهنوردی در ارتفاع ماسال هستید حتما به این ییلاق سر بزنید.

این ییلاق سرسبزدر ارتفاعات ماسال قرار دارد. این ییلاق در استان گیلان،ماسال،منطقه خان بند قرار دارد.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

ییلاق تلارگاه ماسال

این ییلاق یکی از زیباترین ییلاقات ماسال است که با وجود مه، ابر، دره، جنگل بیننده را متحیر می کند.دسترسی به اینترنت در این ییلاق میسر نیست اما جای نگرانی نیست به این دلیل که زیبایی این مکان به قدری حیرت انگیز است که دور بودن از فضای مجازی چندان آزار دهنده نیست.

ییلاق ملومه بند ماسال

ییلاق ملومه بند با آب و هوای بی نظیری که دارد و با مناظری زیبا و خارق العاده جزو ییلاقات زیبای ماسال بحساب می آید.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

پشت ییلاق خندیله ماسال

این ییلاق در وسط کوه های بلند قرار دارد که منظره ای وصف نشدنی به آن داده و اگر قصد دارید در تابستان به این ییلاق سفر کنید باید بگوییم با لباس گرم باید بروید به دلیل اینکه این ییلاق در منطقه کوهستانی قرار دارد حتی در تابستان هم آب و هوای بسیار سردی دارد.

ییلاق اسپی دشت ماسال

تصویر این ییلاق با اسب هایی که درطبیعت درحال دویدن هستند شکل گرفته است. در این ییلاق می توان پدیده اقیانوس ابر را مشاهده کرد، پدیده اقیانوس ابر به ابرهای زیادی  که در ارتفاع متراکم شده اند گفته می شود که شما به دلیل قرارگیری در ارتفاعی بالاتر از آن یا هم راستای آن شاهد منظره ای رویایی از این ابرهای متراکم خواهید بود.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

ییلاق شنبه راه ماسال

ییلاقی سرسبز در کنار کوه است که اهالی آن مشغول به دامپروری هستند، در این ییلاق کلبه های چوبی متعددی وجود دارد که امکان اسکان به گردشگران را می دهد که آدرس آن در ماسال،گیوان،ییلاق شنبه راه است.

ییلاق واشیار ماسال

ییلاق واشیار در کوه های سرسبز ماسال واقع شده است و یکی از معروف ترین مکان های دیدنی آن، یک آبشار است که آبشار ان مکانی مناسب برای روز های تابستان است.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

غار آبیشوی ماسال

این غار از جاذبه های طبیعی و جاهای دیدنی ماسال است،در ماسال بیشتر از 17 تا غار بزرگ و کوچک وجود دارد که بزرگترین آن آویشوست که در ارتفاع  300 متری از سطح دریا قرار گرفته است ، اسم این غار به زبان تالشی است که به معنی محل فرورفتن آب است.این غار نام خود را از چشمه ای که در نزدیکی آن قرار دارد گرفته است و لازم به ذکر است این غار در سال 1389 با شماره ثبتی 90 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده است. در این غار هفت چشمه و جریان آب رودخانه ای قرار دارد به طوری که از ابتدا تا انتهای غار جریان آب دیده می شود و دارای 9 حلقه چاه اصلی و یک حلقه چاه فرعی است و در آنجا اشکال متنوع آهکی وجود دارد که در نتیجه حل شدن سنگ های آهکی در آب ایجاد شده است.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

آبشارهای ماسال

آبشارهای ماسال از دیگر جاذبه های دیدنی در ماسال که در ارتفاعات شمال کشور قرار گرفته است، در اطراف این آبشارهای زیبا و دیدنی رودهای خروشان در جریان می باشد که از ارتفاعات ماسال سرچشمه می گیرد،آبشارهای زیادی در ماسال قرار دارد که معروف ترین آنها آبشار ویوز می باشد، که در نزدیکی ییلاق النزه در شاندرمن قرار گرفته و آبشار خون از دیگر آبشارهای تین با ارتفاع بیش از ۱۵ متر در ابتدای دره جنگلی خون، آبشار تولی نساء و آبشار بکر و دست‌نخورده رامینه با ارتفاع ۱۰ متر در ۳۵۰ متری بالای جاده رامینه (حدود ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از جاده اصلی) اشاره کرد.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

قلعه کول

جاذبه های ماسال بسیار زیاد است که در یک سفر چند روزه می توانید از آنها بازدید نمایید، قلعه کول از دیگر مکان های دیدنی در ماسال که در دهستان وشمه سرا در روستای قلعه کول قرار دارد و قدمتی تاریخی دارد و قدمت آن به قرن دوم و سوم هجری قمری باز می گردد، این قلعه از خشت ساخته شده در بالای تپه ای در ارتفاع ۳۰ تا ۳۵ متر از سطح زمین قرار گرفته است.

جاذبه های دیدنی در ماسال,جاهای دیدنی ماسال,زیباترین ییلاقات ماسال

منطقه باستانی اسبه ریسه

از دیگر مناطق باستانی در ماسال که قدمت آن به هزاره اول قبل از میلاد، سده‌های نخستین اسلام بازمی ‌گردد، منطقه باستانی اسبه ریسه در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد و دارای معماری تاریخی ایران باستان می باشد و بقایای دیوارهای دفاعی آن هنوز به جامانده است، گورستانی نیز در این منطقه وجود دارد که شامل ۲۸ گوردخمه از دوره هخامنشیان می باشد، از آثار به دست آمده از این منطقه می توان به مانند لوازم نساجی، کاسه، خمره و کوزه‌های سفالی اشاره کرد، این منطقه در گذشته یک منطقه مسکونی و پررونق بوده است. از جاذبه‌های گردشگری دیگری در این منطقه دیواره سنگی اسبه ریسه می باشد که برای سنگ نوردی گزینه مناسبی می باشد و طرفداران صخره نورد زیادی از آن دیدن می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا